AMSOIL 5W40 100% Synthetic Diesel Oil Turbo Truck

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 179,00 zł 179.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: AMSOIL
Kod produktu: ADO1G

Opis

AMSOIL 5W40 100% Synthetic Diesel Oil Turbo Truck

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL 5W40 100% Synthetic Diesel Oil Turbo Truck do silników wysokoprężnych został opracowany z myślą o pojazdach intensywnie eksploatowanych.

Jego formuła zapewnia 4-krotnie lepszą ochronę elementów silnika przed zużyciem, dając margines bezpieczeństwa umożliwiający pracę pojazdów ciężarowych i sprzętu budowlanego i gwarantując ich maksymalną wydajność.

Syntetyczny olej silnikowy Heavy-Duty zapewnia doskonałą ochronę elementów silnika użytkownikom poszukującym lepszych materiałów eksploatacyjnych niż konwencjonalne syntetyczne mieszanki lub syntetyczne oleje konkurencyjnych firm.


Wyjątkowa ochrona silnika

Zużycie pierścieni tłokowych i gładzi cylindrycznych prowadzi do zwiększonego zużycia oleju i utraty kompresji, co skutkuje zmniejszeniem mocy i większym zużyciem paliwa.

Niezależne testy wykazały, że syntetyczny olej AMSOIL zapewnia 4 razy większą ochronę przed zużyciem niż wymagana w teście Detroit Diesel DD13 wg specyfikacji DFS 93K222, w celu zmaksymalizowania żywotności sprzętu i zmniejszenia kosztów utrzymania, oraz przestojów.

 

Zachowanie parametrów lepkościowych

Syntetyczny olej AMSOIL 5W40 100% Synthetic Diesel Oil Turbo Truck opracowany w oparciu o zaawansowane syntetyczne bazy olejowe i dodatki myjąco-dyspergujące, minimalizuje zmianę lepkości, utrzymując zawieszone niezależnie cząsteczki sadzy, co zapobiega powstawaniu większych cząsteczek powodujących zużycie elementów silnika. Niższa lotność sprzyja również utrzymywaniu stałej lepkości oleju eksploatowanego w wysokich temperaturach, dla zapewnienia dodatkowej ochrony silnika i niższego zużycia paliwa.


Niezawodny w ekstremalnych temperaturach

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL 5W40 100% Synthetic Diesel Oil Turbo Truck został opracowany, aby zapewnić wyższą odporność na wysokie temperatury i utlenianie w porównaniu do konwencjonalnych olejów silnikowych. Zapewnia czystą pracę silnika, pomaga utrzymać moc i zmniejsza zużycie paliwa, jednocześnie zapewniając jego najwyższą wydajność. W niskich temperaturach syntetyczny olej silnikowy AMSOIL zachowuje się przewidywalnie, gwarantując łatwiejszy rozruch silnika i lepszą ochronę jego elementów.


Zmniejszenie zużycia oleju

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL posiada niski współczynnik lotności (spalania), co obniża zużycie oleju podczas eksploatacji i zmniejsza przedostawanie się oparów oleju do komory spalania.

Zapewnia zmniejszenie zużycia oleju do 66 procent w porównaniu z wymaganiami określonymi normą API CK-4 w teście zużycia oleju Caterpillar-1N.

 SPECYFIKACJE

Olej przeznaczony jest do stosowania w silnikach Diesla, oraz tam, gdzie jest to zalecane w silnikach benzynowych wymagających stosowania olejów określonych specyfikacjami:

• API CK-4, CJ-4, CI-4 +, CF
• Volvo VDS4.5, VDS4, VDS3
• Mack EOS-4.5, EO-O
• Renault RLD-4, RLD-3
• Cummins CES20086, CES20081
• Caterpillar ECF-2, ECF-3, ECF-1-a
• DDC 93K218, 93K215, 93K214
• DFS 93K222
• ACEA E9, E7
• MB 228.31
• MAN 3575
• MTU Typ 2.1, II, I
• JASO DH-2
• Deutz DQC III-10LA
• Ford WSS-M2C171-F1

 

PARAMETRY TECHNICZNE:
Lepkość kinematyczna w 100 °C, cSt (ASTM D445).................15,2
Lepkość kinematyczna w 40 °C, cSt (ASTM D445)...................90,2
Indeks lepkości (ASTM D2270)..............................................178
Lepkość CCS w °C, cP (ASTM D5293)....................................5581 (-30) 
Temperatura płynięcia, °C (ASTM D97)...................................-42
Lotność NOACK,% utraty masy (g / 100g) (ASTM D5800)........9,2
Całkowita liczba zasadowa (ASTM D2896)..............................10,2
Lepkość HTHS, cP (ASTM D5481)..........................................4,2
Zawartość popiołu siarczanowego, %.....................................1

 

 

KOMPATYBILNOŚĆ

Syntetyczny olej silnikowy AMSOIL Heavy-Duty jest kompatybilny z innymi konwencjonalnymi i syntetycznymi olejami silnikowymi. Jednak mieszanie olejów napędowych AMSOIL z innymi olejami obniża jego parametry.
Dostępne na rynku dodatki do oleju nie są zalecane do stosowania z syntetycznymi olejami silnikowymi AMSOIL.

 

OKRESY EKSPLOATACYJNE

Zaleca się wymianę oleju AMSOIL Heavy-Duty zgodnie z interwałami podanymi przez producentów silników. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi i specyfikacjami odnoszącymi się do częstotliwości wymiany oleju. Okresy pomiędzy wymianami mogą być przedłużone ponad te określone przez producentów, w oparciu o analizę fizyko-chemiczną oleju.

 

Dane techniczne

Lepkość 5W40
Litraż 3,784 l
Specyfikacja API CK-4
Przeznaczenie samochodowy, silnik diesla

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl